ALD będzie kursować w gminie Lisia Góra. Koleje ogłosiły przetarg

Gmina Lisia Góra we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego planuje uruchomić nowe połączenia w ramach Autobusowych Linii Dowozowych. Linie mają kursować od 1 stycznia do 31 grudnia 2024 r.
Autosan M09LE
Autosan M09LE

Gmina Lisia Góra we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego planuje uruchomić nowe połączenia w ramach Autobusowych Linii Dowozowych. Linie mają kursować od 1 stycznia do 31 grudnia 2024 r. Koleje Małopolskie ogłosiły przetarg na obsługę linii.

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi nowych rozkładów jazdy, informujemy że nie jest znany termin opublikowania rozkładów. Po pojawieniu się rozkładów jazdy zostanie opublikowana odpowiednia informacja.

Podczas listopadowej sesji radni przyjęli uchwałę wyrażającą zgodę na udzielenie pomocy finansowej na rzecz Województwa Małopolskiego na finansowanie zadania pn.: ,,Dofinansowanie zadań związanych z organizacją i dotowaniem publicznego transportu zbiorowego w transporcie drogowym na terenie województwa małopolskiego w ramach Autobusowych Linii Dowozowych” na 2024 r. Wysokość rekompensaty wypłaconej w 2024 roku na rzecz Kolei Małopolskich ma wynieść około 1.85 mln złotych.

Nowe połączenia

Planowane jest uruchomienie 3 linii autobusowych, zapewniających połączenia dla większość sołectw gminy Lisia Góra. Autobusy będą kursować na trasach:

  • Nowa Jastrząbka – Nowe Żukowice – Lisia Góra – Tarnów,
  • Łukowa – Kobierzyn – Breń – Lisia Góra – Śmigno – Pawęzów – Tarnów,
  • Zaczarnie – Brzozówka – Tarnów.

Na wszystkich liniach będą obowiązywały standardowe ulgi przewidziane przez Koleje Małopolskie dla linii połączeń autobusowych.

Linia Nowa Jastrząbka – Tarnów

Linia będzie kursować we wszystkie dni tygodnia. W dni robocze będzie wykonywanych 9 par kursów, w soboty i w dni świąteczne po 5 par kursów. Bilet jednorazowy normalny będzie kosztował 6.5 zł a bilet jednomiesięczny będzie kosztował 143 zł.

Linia Łukowa – Śmigno – Tarnów

Linia będzie kursować we wszystkie dni tygodnia. W dni robocze będzie wykonywanych 13 par kursów, w soboty i w dni świąteczne po 5 par kursów. Na trasie Tarnów – Śmigno bilet jednorazowy normalny będzie kosztował 5 zł a bilet jednomiesięczny będzie kosztował 110 zł, zaś na trasie Tarnów – Łukowa bilet jednorazowy normalny będzie kosztował 6 zł a bilet jednomiesięczny będzie kosztował 132 zł.

Linia może zostać podzielona na dwa odrębne połączenia lub będzie jedną linią z wariantowymi kursami skróconymi do Śmigna w dni robocze.

Linia Zaczarnie – Tarnów

Linia będzie kursować we wszystkie dni tygodnia. W dni robocze będzie wykonywanych 9 par kursów, w soboty i w dni świąteczne po 5 par kursów. Bilet jednorazowy normalny będzie kosztował 5.5 zł a bilet jednomiesięczny będzie kosztował 121 zł.

Informacje są ogólnodostępne w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w serwisie Gminy Lisia Góra. Zadanie zostało ujęte w projekcie budżetu gminy na 2024 rok. Podczas LII nadzwyczajnej sesji Pan Wójt Arkadiusz Mikuła mówił o 4 liniach, zaś w uzasadnieniu do uchwały są wymienione 3 połączenia. Z kolei przy biletach wymienił 4 różne taryfy biletów. Ostateczny kształt nowej komunikacji w gminie Lisia Góra zostanie szczegółowo przedstawiony po opublikowaniu rozkładów jazdy przez Koleje Małopolskie.

Przetarg na obsługę linii

Koleje Małopolskie ogłosiły przetarg na obsługę połączeń Autobusowych Linii Dowozowych. Całe zamówienie zostało podzielone na 11 zadań. Jedno z zadań obejmuje połączenia w gminie Lisia Góra. Termin składania ofert upływa 15 grudnia 2023 r. o godzinie 10:00.

Zadanie 4 wymaga obsługi linii przez 4 autobusy. Pojazdy te powinny zostać wyprodukowane w roku 2011 lub później. Jeden pojazd musi mieć długość od 11,5 do 13 metrów, umożliwiając przewóz co najmniej 75 osób, w tym 39 osób na miejscach siedzących. Pozostałe pojazdy powinny umożliwiać przewóz co najmniej 56 osób, z czego 29 pasażerów na miejscach siedzących.

Wszystkie autobusy powinny być niskopodłogowe lub niskowejściowe, spełniać normę EURO 5, posiadać wydajną klimatyzację oraz ładowarki USB typu A lub typu A i C. Dodatkowo, każdy pojazd musi być wyposażony w elektroniczne tablice kierunkowe oraz wyświetlacz lub tablicę LCD do prezentowania trasy przejazdu wewnątrz pojazdu. Ponadto, wszystkie autobusy powinny być pomalowane zgodnie ze schematem określonym przez zamawiającego. Zamawiający oczekuje również, że w każdym z zamawianych pojazdów będzie zainstalowany system umożliwiający odtwarzanie zapowiedzi głosowych.

Najnowsze wpisy

Wakacyjny rozkład jazdy MPK od soboty 22 czerwca

Korekta rozkładu jazdy linii A22

Zmiana rozkładu jazdy pociągów. Od 9 czerwca

error: Content is protected !!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności