W okresie ferii zimowych, dzieci i młodzież szkolna mogą skorzystać z przejazdów za 1 zł. Oferta „Małopolski bilet na ferie” obowiązuje w pociągach organizowanych przez Województwo Małopolskie oraz w autobusach Małopolskich Linii Dowozowych. Oferta obowiązuje od 18 stycznia do 2 lutego 2025 r.
Uprawnieni do przejazdów za 1 zł są:
- dzieci w wieku od 4 lat do rozpoczęcia obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego – na podstawie oświadczenia rodzica/opiekuna o wieku dziecka,
- dzieci i młodzież od rozpoczęcia odbywania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego do ukończenia szkoły ponadpodstawowej – publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej, nie dłużej niż do ukończenia odpowiednio 18 albo 24 roku życia – na podstawie ważnego w chwili przejazdu dokumentu uprawniającego do ulgowego przejazdu
Bilet obejmuje nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami Kolei Małopolskich, Kolei Śląskich, POLREGIO oraz w autobusach Małopolskich Linii Dowozowych (z wyjątkiem odcinka Muszyna – Poprad Tatry) i jest ważny przez jedną dobę.
Bilety można zakupić w kasach biletowych, za pośrednictwem MKA oraz aplikacji iMKA oraz u obsługi w pociągu i przez internetowe kanały sprzedaży.