Na tydzień wraca normalny rozkład jazdy

Od poniedziałku, 10 stycznia 2022 do niedzieli 16 stycznia 2022 r., przez okres 7 dni autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według normalnego rozkładu jazdy. ZDiK uzasadnia zmianę powrotem uczniów do szkół na okres jednego tygodnia. Później, w ferii zimowych tj. od 17 stycznia do 28 stycznia autobusy będą kursowały wg. specjalnego – zastępczego rozkładu jazdy.

Od początku wprowadzenia zmian pasażerowie są niezadowoleni z ograniczenia funkcjonowania komunikacji miejskiej. Część mieszkańców była zaskoczona, że autobusy kursują inaczej. Niestety miasto pozostaje nieugięte w swojej decyzji i w okresie po za nauką stacjonarną w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych będzie mniej kursów.

W poniedziałek 3 stycznia w naszych mediach społecznościowych przeprowadziliśmy ankietę, w której oddano 82 głosy, z czego 70 było negatywnych. Stanowi to ponad 85% wszystkich oddanych głosów. Ta ankieta pokazuje, że jest to zmiana niekorzystna dla pasażerów i większość oczekuje jej wycofania.

Dla porównania autobusy Gminnej Komunikacji Publicznej w okresie ferii będą wykonywały wszystkie kursy, również te oznaczone literą „S – kurs wykonywany w dni nauki szkolnej”.

Najnowsze wpisy

Wakacyjny rozkład jazdy MPK od soboty 22 czerwca

Korekta rozkładu jazdy linii A22

Zmiana rozkładu jazdy pociągów. Od 9 czerwca

error: Content is protected !!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności