Od lipca MPK będzie obsługiwać Białą

W związku z obustronnym wyrażeniem zgody na zawarcie porozumienia między Tarnowem a Gminą Tarnów, od 1 lipca 2021 r. linia nr 3 będzie zatrzymywać się na przystankach w Białej.

Prawie 4 tygodnie temu zgodę wyraziła Rada Miejska w Tarnowie (o tym pisaliśmy TUTAJ), a we wtorek 22 czerwca taką samą decyzję podjęła Rada Gminy Tarnów.

Po licznych prośbach mieszkańców miejscowości Biała, wójt wystąpił z propozycją do prezydenta Tarnowa, aby rozważyć wspólną realizację transportu zbiorowego w sołectwie Biała.

Mając na uwadze fakt, że autobusy komunikacji miejskiej linii nr 3 ze względu na brak miejsca do zawracania na granicy miasta jadą do centrum miejscowości Biała, gdzie zmieniają kierunek jazdy na powrotny do Tarnowa i Urząd Miasta Tarnowa ponosi z tego tytułu koszty, zaproponowaliśmy, aby miejska linia nr 3 obsługiwała również mieszkańców naszej gminy – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik

Radni podczas sesji wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia międzygminnego określającego zasady partycypacji w kosztach obsługi komunikacyjnej miejscowości Biała w II półroczu 2021 roku oraz w kolejnych latach.

W związku z powyższym od 1 lipca przestanie kursować linia T03.

Źródło: Gmina Tarnów

Najnowsze wpisy

Zmiana trasy linii nr 12

MPK na elektrycznych zakupach

Zmiana rozkładu jazdy linii A29 i A30

error: Content is protected !!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności