Powakacyjne cięcia kursów w komunikacji miejskiej

Wakacje dobiegają końca i od pierwszego września autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały … rzadziej. Większość pasażerów zapewne spodziewała się raczej zwiększenia liczby kursów, ale jest odwrotnie. Niedawno Zarząd Dróg i Komunikacji opublikował rozkład jazdy, obowiązujący od 1 września, który przewiduje znaczne cięcia kursów, zwłaszcza na liniach nr 5, 6 oraz 9.

Na tych zmianach optymalizacja nie zostanie zakończona. Kolejny etap będzie wdrażany w drugiej połowie września. Do tego czasu będą zbierane uwagi pasażerów oraz będzie przeprowadzana obserwacja napełnienia autobusów. Uwagi do nowego rozkładu jazdy prosimy przekazywać do Zarządu Dróg i Komunikacji.

Na liniach nr 1, 14, 24, 30, 34 oraz 46 zostaną przywrócone kursy oznaczone literą „W – nie kursuje w okresie wakacji”.

Obecnie cięciami kursów nie zostaną objęte linie: 0, 1, 2, 3, 11, 12, 30, 33, 34, 41, 44, 46 oraz 48. Zakres kolejnej zmiany poznamy po 1 września.

Poniższe informacje odnoszą się do obowiązującego aktualnie rozkładu jazdy (od 25 czerwca 2022).

Linia nr 5

W dni robocze autobusy będą wykonywać 6 kursów mniej, w soboty – 3, a w dni świąteczne – 2. W związku ze zmianami nastąpią korekty części odjazdów.

Linia nr 6

W dni robocze autobusy będą wykonywać 6 kursów mniej, w soboty – 3, a w dni świąteczne – 5. W związku ze zmianami nastąpią korekty części odjazdów.

Linia nr 9

W dni robocze zostanie dołożony TYLKO 1 (jeden) kurs. W soboty autobusy będą wykonywać 8 kursów mniej, a w dni świąteczne – 7. W związku ze zmianami nastąpią korekty części odjazdów.

Linia nr 14

Skrócony kurs od przystanku Godowskiego – Os. Zbylitowska Góra do pętli Mościce – Plac oraz kurs o godz. 23:17 wykonywany z Mościc do ul. Pszennej zostanie zlikwidowany. W soboty oraz w dni świąteczne autobusy będą wykonywać 1 kurs mniej na całej trasie. W związku ze zmianami nastąpią korekty części odjazdów.

Linia nr 24

W soboty autobusy będą wykonywać 2 kursy mniej, a w dni świąteczne – 3. Zostanie zlikwidowany kurs o godz. 23:32 z ul. Pszennej na ul. Marszałka. W związku ze zmianami nastąpią korekty części odjazdów.

Linia nr 31

We wszystkie dni tygodnia autobusy będą wykonywały po jednym kursie mniej. W związku ze zmianami nastąpią korekty części odjazdów.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie rozklad.komunikacja.tarnow.pl. Aby sprawdzić zmiany w prawym górnym rogu strony należy wybrać oraz datę zmiany rozkładu jazdy.

Najnowsze wpisy

Autobusem MLD do Ryglic

Bilet za złotówkę, na ferie

Zmiana rozkładu jazdy MLD

error: Content is protected !!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności