Powakacyjne cięcia kursów w komunikacji miejskiej

Wakacje dobiegają końca i od pierwszego września autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały … rzadziej. Większość pasażerów zapewne spodziewała się raczej zwiększenia liczby kursów, ale jest odwrotnie. Niedawno Zarząd Dróg i Komunikacji opublikował rozkład jazdy, obowiązujący od 1 września, który przewiduje znaczne cięcia kursów, zwłaszcza na liniach nr 5, 6 oraz 9.

Na tych zmianach optymalizacja nie zostanie zakończona. Kolejny etap będzie wdrażany w drugiej połowie września. Do tego czasu będą zbierane uwagi pasażerów oraz będzie przeprowadzana obserwacja napełnienia autobusów. Uwagi do nowego rozkładu jazdy prosimy przekazywać do Zarządu Dróg i Komunikacji.

Na liniach nr 1, 14, 24, 30, 34 oraz 46 zostaną przywrócone kursy oznaczone literą „W – nie kursuje w okresie wakacji”.

Obecnie cięciami kursów nie zostaną objęte linie: 0, 1, 2, 3, 11, 12, 30, 33, 34, 41, 44, 46 oraz 48. Zakres kolejnej zmiany poznamy po 1 września.

Poniższe informacje odnoszą się do obowiązującego aktualnie rozkładu jazdy (od 25 czerwca 2022).

Linia nr 5

W dni robocze autobusy będą wykonywać 6 kursów mniej, w soboty – 3, a w dni świąteczne – 2. W związku ze zmianami nastąpią korekty części odjazdów.

Linia nr 6

W dni robocze autobusy będą wykonywać 6 kursów mniej, w soboty – 3, a w dni świąteczne – 5. W związku ze zmianami nastąpią korekty części odjazdów.

Linia nr 9

W dni robocze zostanie dołożony TYLKO 1 (jeden) kurs. W soboty autobusy będą wykonywać 8 kursów mniej, a w dni świąteczne – 7. W związku ze zmianami nastąpią korekty części odjazdów.

Linia nr 14

Skrócony kurs od przystanku Godowskiego – Os. Zbylitowska Góra do pętli Mościce – Plac oraz kurs o godz. 23:17 wykonywany z Mościc do ul. Pszennej zostanie zlikwidowany. W soboty oraz w dni świąteczne autobusy będą wykonywać 1 kurs mniej na całej trasie. W związku ze zmianami nastąpią korekty części odjazdów.

Linia nr 24

W soboty autobusy będą wykonywać 2 kursy mniej, a w dni świąteczne – 3. Zostanie zlikwidowany kurs o godz. 23:32 z ul. Pszennej na ul. Marszałka. W związku ze zmianami nastąpią korekty części odjazdów.

Linia nr 31

We wszystkie dni tygodnia autobusy będą wykonywały po jednym kursie mniej. W związku ze zmianami nastąpią korekty części odjazdów.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie rozklad.komunikacja.tarnow.pl. Aby sprawdzić zmiany w prawym górnym rogu strony należy wybrać oraz datę zmiany rozkładu jazdy.

Najnowsze wpisy

Wakacyjny rozkład jazdy MPK od soboty 22 czerwca

Korekta rozkładu jazdy linii A22

Zmiana rozkładu jazdy pociągów. Od 9 czerwca

error: Content is protected !!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności