Rusza remont ul. Szkotnik

23 lutego rozpocznie się remont ulicy Szkotnik. Wykonawca remontu ul. Szkotnik, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A., uzgodnił z Zarządem Dróg i Komunikacji tymczasową organizację ruchu na czas remontu ul. Szkotnik.
ulica Szkotnik w Tarnowie
Ulica Szkotnik po zmianie organizacji ruchu

23 lutego rozpocznie się remont ulicy Szkotnik. Wykonawca remontu ul. Szkotnik, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A., uzgodnił z Zarządem Dróg i Komunikacji tymczasową organizację ruchu na czas remontu ul. Szkotnik.

Organizacja ruchu na czas remontu – etap 1

Na czas remontu zostanie wdrożony ruch jednokierunkowy. Samochody będą mogły przejechać od ul. Sikorskiego w kierunku ul. Szujskiego. W pierwszym etapie ruchu będzie odbywał się wschodnią stroną ulicy. Na ul. Mościckiego przed ul. Szkotnik zmienione zostaną lokalizacje przejść dla pieszych – nowe zostaną oddalone od skrzyżowania.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Szujskiego, Mościckiego i Sikorskiego zostanie wyłączona, a ruch będzie kierowany ręcznie. Ruch na skrzyżowaniu ul. Szujskiego i Szkotnik będzie kierowany przez sygnalizację świetlną.

Objazd do ul. Mościckiego i ul. Szujskiego prowadzony będzie od ulicy Klikowskiej ulicą Krasińskiego, a na skrzyżowaniu ul. Krasińskiego i ul. Krakowskiej zostanie zmienione pierwszeństwo przejazdu. Kierowców oraz pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, przede wszystkim w rejonie skrzyżowania ulic Krakowska/Krasińskiego oraz zwracanie uwagi na wprowadzone oznakowanie tymczasowe.

Komunikacja miejska

Linia nr 11 w kierunku ul. Pułaskiego od godz. 11 będzie kursować ul. Krasińskiego. W trakcie remontu autobusy nie będą zatrzymywać się na przystanku Szujskiego – Klikowska. Tymczasowo autobusy będą zatrzymywać się na przystanku Krakowska- Pl. Kościuszki. Kursowanie w kierunku Fritar-u pozostaje bez zmian.

Linie nr 1, 5, 6, 30, 31, 33 oraz 34 będą kursowały bez zmian.

Gminna Komunikacja Publiczna

W związku z zamknięciem przejazdu w kierunku ul. Sikorskiego autobusy będą kursować ul. Krasińskiego. Linie nr LG06, T13, T22, T29 będą zatrzymywać się na przystanku Sikorskiego 02. Linia nr T10 będzie zastępczo zatrzymywać się na przystanku Krakowska – Pl. Popiełuszki. Kursowanie w kierunku al. Solidarności pozostaje bez zmian.

Najnowsze wpisy

Wakacyjny rozkład jazdy MPK od soboty 22 czerwca

Korekta rozkładu jazdy linii A22

Zmiana rozkładu jazdy pociągów. Od 9 czerwca

error: Content is protected !!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności