Tańsze bilety PKP Intercity

Od środy 1 marca ceny biletów PKP Intercity zostały obniżone do poziomu sprzed 10 stycznia 2023 r.
Pociąg Pesa Darg
Autorstwa Actuell37, CC BY 4.0

Od środy 1 marca ceny biletów PKP Intercity zostały obniżone do poziomu sprzed 10 stycznia 2023 r. W styczniu PKP podniosło ceny biletów na wszystkich obsługiwanych połączeniach kolejowych uzasadniając zmianę potrzebą dostosowania ceny biletów do aktualnej sytuacji na rynku tj. rosnących kosztów działalności, wynikających przede wszystkim z wyższych cen energii elektrycznej oraz do oferty cenowej konkurencji.

Wprowadzenie niższych cen było możliwe dzięki dodatkowymi działaniami optymalizacyjnymi oraz zwiększeniu rekompensaty dla PKP Intercity na 2023 rok w ramach umowy dot. świadczenia usług publicznych.

Obniżone zostały także ceny biletów odcinkowych, Kart Intercity (uprawniających do nielimitowanych podróży pociągami PKP Intercity w dowolnych relacjach), jak również opłat na przewóz rowerów, psa oraz bagażu. Osoby, które kupiły bilety odcinkowe lub Karty Intercity w cenach obowiązujących od 11 stycznia 2023 r. otrzymają możliwość zwrotu środków proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych.

Koszt przejazdu Pendolino z Tarnowa do Warszawy po zmianie ponownie wynosi 186 zł. Po styczniowych zmianach wynosił 219 zł. Był to wzrost o 33 złote.

Szczegółowy cennik biletów znajduje się TUTAJ.

Źródło: PKP Intercity

Najnowsze wpisy

Zmiana trasy linii nr 12

MPK na elektrycznych zakupach

Zmiana rozkładu jazdy linii A29 i A30

error: Content is protected !!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności