Umowa na obsługę linii GKP podpisana

Gmina Tarnów zawarła umowę z Firmą Przewozową „Michalus” Michał Bodzioch na dwuletnią obsługę linii Gminnej Komunikacji Publicznej. Przewoźnik zadeklarował sukcesywną modernizację taboru oraz podnoszenie jego standardu.

W grudniu do obsługi linii GKP przewoźnik zakupił 4 autobusy marki Mercedes-Benz O530LE, które już wożą pasażerów. Pojazdy są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, posiadają klimatyzacje przestrzeni pasażerskiej.

Do negocjacji z gminą przystąpiła tylko firma „Michalus”. Warunkiem dalszego świadczenia usług był wzrost rocznej dopłaty z budżetu gminy – z 2,8 mln zł na 3,9 mln zł oraz podwyżkę cen biletów każdego typu lub jeszcze większa dopłata, ale cena biletów miała nie ulec zmianie. Nowy cennik biletów można znaleźć TUTAJ.

Miasto nie złożyło formalnej oferty negocjacyjnej w oparciu o ogłoszenie o zamiarze zawarcia bezpośredniej umowy na świadczenie usługi. Złożyło natomiast propozycję rozszerzenia porozumienia obowiązującego w Białej (obsługiwanej przez miejskiego przewoźnika) o realizację usługi na terenie całej gminy za kwotę ponad 6 mln zł.

Najnowsze wpisy

Zmiana trasy linii nr 12

MPK na elektrycznych zakupach

Zmiana rozkładu jazdy linii A29 i A30

error: Content is protected !!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności