Źle zaparkowane hulajnogi trafiają na parking MPGK

Na początku maja na ulicach Tarnowa, po raz kolejny, pojawiły się hulajnogi elektryczne, a wraz z nimi … problemy, a dokładnie ich użytkownicy (oczywiście nie wszyscy). Część osób, korzystających z usług firmy Bolt, po skończonej jeździe źle parkuje hulajnogi, torując chodniki przez co uniemożliwiają lub utrudniają poruszanie się osobom o ograniczonej sprawności, pieszym oraz rowerzystom.

Początkowo Straż Miejska przyjmowała zgłoszenia o źle zaparkowanych urządzeniach, ale nie podejmowała interwencji w terenie, lecz zgłaszała sprawę do operatora. Zmieniło się to w ostatnim czasie. Po licznych zgłoszeniach mieszkańców strażnicy miejscy zaczęli zbierać źle zaparkowane hulajnogi i odwozić je na parking Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, skąd odbiera je operator. Taka „przyjemność” nie jest darmowa. Opłata za przewóz hulajnogi wynosi 79 zł, a za parking – 15 zł za dobę. Po ustaleniu sprawcy, na taką osobę, zostaje nałożony mandat w wysokości 300 zł.

Zasady prawidłowego parkowania

Źródło: Bolt

Jak jeździć hulajnogą Bolt?

  • Znajdź hulajnogę zaparkowaną ulicy lub zlokalizuj najbliższy pojazd za pomocą mapy w aplikacji Bolt.
  • Użyj aplikacji Bolt, aby odblokować hulajnogę i rozpocząć przejazd.
  • Przestrzegaj zasad ruchu drogowego. Korzystaj ze ścieżek rowerowych i zakładaj kask, aby być bezpiecznym podczas jazdy.
  • Nie parkuj hulajnogi na drogach i chodnikach, aby nie przeszkadzać innym uczestnikom ruchu.

Wypożyczanie hulajnóg odbywa się za pośrednictwem aplikacji Bolt dostępnej w App Store, Google Play oraz AppGallery. Odblokowanie jednośladu jest bezpłatne, a każda minuta jazdy kosztuje 50 groszy.

Szczegółowe informacje dotyczące korzystania z hulajnóg dostępne są TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Wakacyjny rozkład jazdy MPK od soboty 22 czerwca

Korekta rozkładu jazdy linii A22

Zmiana rozkładu jazdy pociągów. Od 9 czerwca

error: Content is protected !!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności