Od wtorku 1 czerwca 2021 r. będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy linii nr 1, 31 oraz 33.
Linia nr 1
W rozkładzie jazdy nastąpią korekty odjazdów w kierunku Mościc. W kursach wykonywanych do Mościc przystanek Lwowska 10 – Rzędzin nie będzie już ujęty w rozkładzie jazdy.
Kierunek Mościce
- z przystanku Jana Pawła II – Os. Westerplatte
- dni robocze: 5:56 → 5:52
- soboty i dni świąteczne: 22:05 → 22:00
Linia nr 31
Przystanki Lwowska 10 – Rzędzin oraz Marusarz 02 – Środkowa nie będą ujęte w rozkładzie jazdy. Dodatkowo w dni robocze w godzinach popołudniowych zostaną wprowadzone korekty odjazdów.
Kierunek Góra Św. Marcina
- z przystanku Szpital Św. Łukasza 01
- dni robocze: 16:40 → 16:35, 17:40 → 17:35
Kierunek Szpital Św. Łukasza
- z przystanku Góra Św. Marcina 01
- dni robocze: 17:25 → 17:20, 18:30 → 18:20
Linia nr 33
Zmianie ulegnie trasa linii nr 33 na Os. Koszyckim wykonywana od strony miasta. Trasa powrotna nie ulegnie zmianie. Do obsługi zostaną włączone przystanki Sucharskiego i Dobrzańskiego zlokalizowane po zachodniej stronie osiedla. Autobusy będą kursować ulicami Sucharskiego, Dobrowolskiego oraz Hubala-Dobrzańskiego, a następnie przejadą na południową część osiedla.
Linia nr 33 będzie wykonywała więcej kursów przez ul. Wojska Polskiego. Częstotliwość zostanie zwiększona z 1 do 6 kursów w dni robocze oraz z 1 do 5 kursów w soboty i dni świąteczne. Zwiększenie częstotliwości kursowania linii przez ul. Wojska Polskiego wiążę się z mniejszą ilością kursów na Os. Legionów.
Kierunek Os. Koszyckie (kursy przez ul. Wojska Polskiego)
- z przystanku Szpital Św. Łukasza 01
- dni robocze: 8:28, 10:48, 13:18, 14:38, 16:28, 18:20
- soboty: 8:40, 11:00, 13:20, 15:20, 18:10
- dni świąteczne: 9:37, 11:57, 14:17, 15:37, 17:17, 19:10
Kierunek Szpital Św. Łukasza (kursy przez ul. Wojska Polskiego)
- z przystanku Warneńczyka 02 – Os. Koszyckie
- dni robocze: 8:20, 11:00, 13:10, 15:20
- soboty: 9:30, 11:50, 14:10, 16:15, 19:10
- dni świąteczne: 9:05, 11:55, 14:20, 16:10, 19:10