Zmiana rozkładu jazdy pociągów. Od 9 czerwca

Od niedzieli 9 czerwca 2024 r. nastąpi korekta rozkładów jazdy pociągów. Będzie ona obowiązywać do 31 sierpnia 2024 r.
Pociąg Newag Impuls
Pociąg Newag Impuls

Od niedzieli 9 czerwca 2024 r. nastąpi korekta rozkładów jazdy pociągów. Będzie ona obowiązywać do 31 sierpnia 2024 r.

Zmiany rozkładów jazdy są przeprowadzone w ramach kolejnego cyklu zmienionej organizacji ruchu pociągów. W Małopolsce zostaną dokonane korekty godzin odjazdów pociągów.

Szczegółowe zmiany w rozkładach jazdy pociągów, są dostępne:

Regionalne połączenia do Krynicy-Zdrój i Zakopanego

Od początku czerwca na sezon letni wraca pociąg „Beliansky Ekspres” kursujący z Muszyny do słowackiego Popradu. Będzie on kursował dwa razy dziennie w obu kierunkach – rano i popołudniu, we wszystkie soboty i niedziele do końca sierpnia.

W ostatni weekend czerwca w trasę wyruszy „Włóczykij” kursujący w relacji Jasło – Krynica-Zdrój zapewniający dogodny dojazd z Podkarpacia w Beskid Sądecki.

Podobnie jak w ubiegłym roku pociągi Jasło – Krynica-Zdrój oraz Muszyna – Poprad-Tatry będą ze sobą skomunikowane na stacji Muszyna co umożliwi większej grupie pasażerów skorzystanie z wygodnego połączenia w pobliże słowackiej części Tatr.

Od 22 czerwca ponownie uruchomione zostanie najszybsze regionalne połączenie kolejowe z Krakowa do Zakopane – pociąg „Luxtorpeda”.

Dodatkowe połączenia PKP

Podczas letniej korekty rozkładu jazdy PKP Intercity zaoferuje ponad 70 par połączeń dalekobieżnych do i z Krakowa. Miasta takie jak Bielsko-Biała będą obsługiwane przez 12 par pociągów, Zakopane przez 8, Jelenia Góra również przez 8, Szklarska Poręba przez 3, Kłodzko przez 4, a Krynica-Zdrój przez 3. Ponadto między Krakowem a Rzeszowem będzie kursować 18 par pociągów.

W czerwcu PKP Intercity uruchomi specjalne połączenia sezonowe. Pociąg IC Podhalanin będzie kursował na trasie Szczecin – Zakopane – Szczecin, natomiast TLK Korsarz będzie jeździł z Krakowa na Hel lub do Łeby i z powrotem. TLK Wolin obsłuży trasę Kraków/Bielsko-Biała – Świnoujście – Kraków/Bielsko-Biała.

Od 9 czerwca, w weekendy, zacznie kursować wakacyjny pociąg IC Jamno, łącząc Kraków i Wrocław z Ustką. Relacja pociągu IC Grottger, który obecnie kursuje na trasie Kraków – Wrocław, zostanie wydłużona do Kołobrzegu, a pociąg będzie kursował w wakacyjne soboty. Kraków z Kołobrzegiem połączą także IC Bursztyn i IC Krakowianka.

Na trasie do polskiego morza kursuje również pociąg IC Artus, który w wakacje kończy bieg w Helu. Pociąg IC Przemyślanin zabierze pasażerów m.in. do Ustki, Koszalina, Międzyzdrojów, Szczecina i Świnoujścia. Oba te pociągi przejeżdżają przez Kraków, zatrzymując się po drodze w Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.

PKP Intercity wydłuży także trasę pociągu TLK 35102/53102 Lubomirski, który obecnie kursuje między Gdynią a Krakowem, a od 9 czerwca będzie dojeżdżał do Zakopanego.

Relacja pociągu IC 54150 Halny zostanie wydłużona z Bydgoszczy do Bielska-Białej i dalej do Zakopanego. Pociągi TLK 16170/61170 Karkonosze oraz IC 16100/61100 Orzeszkowa, kursujące na trasie Warszawa – Jelenia Góra, zostaną przedłużone do Szklarskiej Poręby. IC Orzeszkowa zmieni kategorię na wyższą i będzie zestawiony ze zmodernizowanych wagonów, zapewniając wyższy komfort podróży.

Utrudnienia w dojeździe do lotniska

Z uwagi na realizację przeglądów sieci trakcyjnej w trakcie czterech nocy – 9/10, 10/11, 15/16 oraz 16/17 czerwca, za późnowieczorne oraz wczesnoporanne pociągi SKA1 zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

W nocy 9/10 oraz 10/11 czerwca przewóz zastępczą komunikacją autobusową będzie odbywał się na odcinku Kraków Łobzów – Kraków Główny. W nocy 15/16 oraz 16/17 czerwca podróżni będą przewożeni autobusami na odcinku Kraków Lotnisko – Kraków Mydlniki.

Szczegółowe informacje w rozkładzie jazdy SKA1.

Najnowsze wpisy

Wakacyjny rozkład jazdy MPK od soboty 22 czerwca

Korekta rozkładu jazdy linii A22

Bezpłatna komunikacja dla uczniów i studentów w Dzień Dziecka

error: Content is protected !!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności