Małopolskie Linie Dowozowe

Małopolskie Linie Dowozowe Województwa Małopolskiego (MLD) – system publicznego transportu zbiorowego składający się linii autobusowych kursujących w województwie Małopolskim. Organizatorem przewozów jest Województwo Małopolskie, zaś operatorem są Koleje Małopolskie Sp. z o.o., a przewoźnicy obsługujący poszczególne linie wyłaniani są w przetargach.

W regionie tarnowskim funkcjonują następujące połączenia Małopolskich Linii Dowozowych Kolei Małopolskich:

  • A22 (Tarnów – Nowy Sącz),
  • A23 (Tarnów – Wysowa),
  • A24 (Tarnów – Tarnów-Mościce p. Zbylitowską Górę),
  • A26 (Tarnów – Bochnia),
  • A27 (Tarnów – Zawada),
  • A28 (Tarnów – Łękawka),
  • A29 (Tarnów – Zgłobice p. Koszyce Wielkie – Tarnów),
  • A30 (Tarnów – Zgłobice p. Koszyce Małe – Tarnów),
  • A31 (Tarnów – Świebodzin),
  • A32 (Tarnów – Szczepanowice),
  • A33 (Tarnów – Lichwin),
  • A34 (Tarnów – Jodłówka-Wałki p. Szpic)
  • A35 (Tarnów – Jodłówka-Wałki p. Polmark),
  • A36 (Tarnów – Śmigno – Łukowa),
  • A38 (Tarnów – Nowa Jastrząbka),
  • A39 (Tarnów – Zaczarnie).

Oferta Tarnowska obejmuje gminy Tarnów i Pleśna oraz miasto Tarnów. Do strefy zaliczamy linie: A22, A23, A24, A27, A28, A29, A30, A31, A32, A33, A34, A35, a także 

  • linia A22 jest ograniczona na obszarze pomiędzy przystankiem Tarnów, ul. Krakowska Planty, a przystankiem Zgłobice, hotel Dunajec,
  • linia A23 jest ograniczona na obszarze pomiędzy przystankiem Tarnów, Krakowska Planty a przystankiem Łękawka Pętla.

Na pozostałych liniach MLD obowiązuje taryfa drogowa Kolei Małopolskich.

Małopolska Karta Aglomeracyjna

Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA) to system zarządzania transportem w Województwie Małopolskim, integrujący usługi publicznego transportu zbiorowego. Powstał dzięki współpracy władz Krakowa, Tarnowa, organizatorów transportu i przewoźników.

MKA to spersonalizowany nośnik umożliwiający dostęp do różnych usług komunikacyjnych w regionie, obejmujący taryfy zintegrowane oraz program lojalnościowy. Karta MKA jest akceptowana w wielu automatach i punktach w Krakowie i Tarnowie, a użytkownicy mogą korzystać z bezpłatnych parkingów Park&Ride oraz wypożyczalni rowerów w Krakowie. To innowacyjne rozwiązanie, które ułatwia podróżowanie i promuje zrównoważony transport w regionie Małopolskim.

Kasa Biletowa Kolei Małopolskich

ul. Plac Dworcowy 1, 33-100 Tarnów (kasa biletowa Kolei Małopolskich)

Czynne w godzinach:

poniedziałek: 6:00 – 17:30
wtorek: 6:00 – 17:30
środa: 6:00 – 17:30
czwartek: 6:00 – 17:30
piątek: 6:00 – 17:30
sobota: 
6:00 – 17:30
niedziela: 
6:00 – 17:30

Przerwy w działaniu punktu:

8:45 – 9:00
11:45 – 12:15
14:45 – 15:00

Infolinia czynna pon. – sob. w godzinach 7:30 – 15:30

APLIKACJE

Aplikacja iMKA jest to mobilna aplikacja działająca w ramach systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. W aplikacji można m.in. dokonać zakupu biletów na wiele systemów komunikacji w Małopolsce oraz sprawdzić rozkład jazdy autobusów pociągów Kolei Małopolskich, MPK Kraków oraz Małopolskich Linii Dowozowych.

Aplikacja KiedyPrzyjedzie.pl daje możliwość sprawdzenia odjazdów w czasie rzeczywistym oraz umożliwia śledzenie autobusu wg. danych z lokalizatora GPS pojazdu. Aby sprawdzić rozkład jazdy należy na mapie wybrać przystanek, z którego planuje się podróż. Jako przewoźnika należy wybrać Koleje Małopolskie

Rozkład jazdy Kolei Małopolskich można znaleźć również w Google Maps. Wystarczy wybrać oznaczony na mapie przystanek przystanek i w sekcji Autobusy wyświetlą się linie kursujące z wybranego przystanku. W mapach Google można również planować trasę z wykorzystaniem środków publicznego transportu zbiorowego.

Dzięki mobileMPK i masz dostęp do rozkładu jazdy z każdego urządzenia mobilnego i komputera stacjonarnego (rozkladzik.pl). Aby korzystać z rozkładu jazdy Małopolskich Linii Dowozowych należy wybrać miasto Kraków.

Autobusy

Tabor firmy LS sp. z o.o. przeznaczony do obsługi linii nr A22, A23 A24, A27, A28, A29, A30, A31, A32, A33, A34, A35, A36, A38 oraz A39 liczy 23 autobusy.

Lp. Autobus Numery taborowe Rok produkcji Eksploatacja od Liczba
1. VDL Citea SLE120 LSR630 – LSR636 2012 - 2013 2023 7
2. Solaris Urbino 12 LSR626 – LSR629 2011 4
3. Otokar Vectio LSR621 – LSR625 2013 5
4. Iveco Kutsenits LSR721 – LSR725 2014 5
5. Irisbus Crossway 12.8 LE LSR640 - LSR642 2013 2024 3
6. Iveco Indcar LSR913 2015 2022 1
Suma 26

FAQ

Wyróżniamy 3 rodzaje biletów. Są to: bilety jednorazowe, bilety dobowe oraz bilety okresowe. 

Bilety jednorazowe ważne są 60 minut, zaś bilety dobowe ważne są 24 godziny. Bilety można zakupić u kierowcy autobusu, w kasie biletowej, automacie MKA (wyłącznie bilety normalne) oraz w aplikacji iMKA. Bilety zakupione w biletomatach MKA oraz w aplikacji iMKA są 10% tańsze. 

Bilety okresowe można nabyć na okres jednego miesiąca. Bilet obowiązuje dla całej strefy Tarnów. Bilety można zakupić w kasie biletowej, automacie MKA (wyłącznie bilety normalne) oraz w aplikacji iMKA. Bilety zakupione w biletomatach MKA oraz w aplikacji iMKA są 10% tańsze. 

Bilety można zakupić w kasie biletowej Kolei Małopolskich, biletomatach Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (MKA) oraz w aplikacji iMKA. Cena biletu jest zależna od źródła dystrybucji. Bilety zakupione w automatach MKA oraz w aplikacji iMKA są 10% tańsze.

Kasa biletowa Kolei Małopolskich mieści się w budynku dworca PKP w Tarnowie przy ul. Plac Dworcowy 1. Punkt czynny jest codziennie w godzinach 6:00 – 17:30.

W Tarnowie jest 5 biletomatów MKA. Można w nich zakupić bilety na komunikację miejską w Tarnowie, a także na pociągi oraz autobusy miejskie w pozostałych miastach Małopolski objętych systemem MKA.

Automaty MKA znajdują się w następujących lokalizacjach:

  • przy parkingu Park&Ride przy ul. Do Huty,
  • przy przystanku Krakowska Planty,
  • na dworcu kolejowym w Tarnowie

Aktualności

Korekta rozkładu jazdy linii A22

Zmiana trasy linii A46 w Tarnowie

Autobusy MLD w majówkę

MLD w okresie Świąt Wielkanocnych

error: Content is protected !!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności