Jak kupować bilety w aplikacji iMKA?

Od 1 października można w pełni korzystać z usługi zakupu biletów na Autobusowe Linie Dowozowe w ofercie Tarnowskiej. Początkowo możliwość zakupu miała być uruchomiona od 1 września, jednak w wyniku problemów technicznych nastąpiło to z opóźnieniem.
VDL Citea SLE120
VDL Citea SLE120

Od 1 października można w pełni korzystać z usługi zakupu biletów na Autobusowe Linie Dowozowe w ofercie Tarnowskiej. Początkowo możliwość zakupu miała być uruchomiona od 1 września, jednak w wyniku problemów technicznych nastąpiło to z opóźnieniem.

Aby móc korzystać z aplikacji iMKA należy dokonać rejestracji w systemie Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej – formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ. W formularzu rejestracyjnym jako nośnik należy wskazać aplikację iMKA. Wymagane jest zdjęcie.

Wybór biletu

Zakup biletu w aplikacji jest korzystniejszy cenowo. Pasażer, który zdecyduje się za zakup biletu przez aplikację otrzymuje bilet 10% tańszy. Za bilet normalny trzeba zapłacić 4,50 zł zamiast 5 zł u kierowcy lub w kasie biletowej na dworcu. Cena biletu miesięcznego wynosi 99 zł, zaś w kasie na dworcu to koszt 110 zł. W przyszłości będzie także możliwość zakupu biletów ulgowych.

Bilety jednorazowe

Jeśli dokonujesz zakupu pierwszy raz, najlepszym sposobem na zakup biletu jest skorzystanie z wyszukiwarki połączeń. W menu głównym aplikacji wybierz „Znajdź połączenie„. Wybierz miejsce początkowe oraz miejsce docelowe, a następnie wybierz „Wyszukaj„. Na ekranie zostaną wyświetlone wszystkie możliwe połączenia. Następnie wybierz z listy połączenie. Dla wybranego połączenia zostanie wyświetlona mapa z trasą przejazdu. Wybierz opcję „Bilety„. Zostaną wyświetlone dostępne bilety. Bilety w ofercie Tarnowskiej są dostępne na całą trasę. Wybierz „Kup i skasuj bilet„. Zostanie wyświetlony bilet, wybierz „Zatwierdź„. Wybierz metodę płatności, a następnie „Zapłać i skasuj„. W kolejnym kroku nastąpi finalizacja transakcji.

Ważne jest, aby bilet jednorazowy zakupić bezpośrednio przed wejściem do autobusu, ponieważ bilet jest ważny przez jedną godzinę o momentu zakupu.

W widoku „Wybór biletu„, w pod zdjęciem profilowym wyświetla się pusta gwiazdka. Umożliwia ona dodanie biletu do „Ulubionych biletów„. Możesz zapisać sobie wybrany bilet, aby szybko dokonywać zakupu, z pominięciem wprowadzania danych o przystankach.

Bilety okresowe

Aby zakupić bilet okresowy, w menu aplikacji wybierz „Zakup biletów„. Przewiń listę. Na końcu dostępna jest opcja „Autobusowe Linie Dowozowe (KMŁ)„. Następnie wybierz zakładkę „Okresowe„. Wskaż datę, od której chcesz mieć ważny bilet. W kolejnym kroku wskaż DOWOLNY przystanek początkowy i DOWOLNY przystanek końcowy w obszarze obowiązywania oferty Tarnowskiej. Wybierz „Zatwierdź„, a następnie wybierz linię i „Zatwierdź„. Wskazania linia nie jest zobowiązująca, pasażerowie mogą podróżować w całej sieci oferty Tarnowskiej, lecz bez wyboru linii nie można przejść do następnego kroku. W kolejnym kroku zostanie wyświetlony bilet, wybierz „Zatwierdź„. Wybierz metodę płatności, a następnie „Zapłać„. W kolejnym kroku nastąpi finalizacja transakcji.

Płatność

Aby dokonać płatności za bilet można skorzystać z następujących metod płatności:

  • Przelewy24
  • Google Pay / Apple Pay
  • Dodać kartę płatniczą

Można także zasilić jedną z wybranych tPortmonetek, aby mieć więcej środków na koncie bez potrzeby każdorazowej płatności. Dla linii A22, A24, A27, A28, A29, A30, A31, A32, A33, A34 oraz A35 jest to tPortmonetka Autobusowe Linie Dowozowe (KMŁ).

Najnowsze wpisy

Zmiana trasy linii nr 12

MPK na elektrycznych zakupach

Zmiana rozkładu jazdy linii A29 i A30

error: Content is protected !!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności